Dva koncerty v rámci festivalu Pardubické hudební jaro

Národní dechový orchestr České republiky se nedávno představil na dvou koncertech v rámci prestižního Pardubického hudebního jara 2023.

První koncert proběhl v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích a druhý se uskutečnil v historickém kostele svatého Vavřince ve Vysokém Mýtě. Pod taktovkou renomovaného šéfdirigenta komorní filharmonie Pardubice, Stanislava Vavřinka, zazněla skvělá repertoárová škála z různých hudebních žánrů.
Zároveň měl orchestr tu čest spolupracovat s vynikající rakouskou trumpetistkou, Selinou Ott, která svými sólovými výkony doplnila krásnou atmosféru v obou sálech.

Koncertní program byl sestaven tak, aby divákům poskytl úchvatný zážitek z poslechu výjimečných skladeb. Mezi nimi byly díla od Václava Nelhýbla, jako je Ceremony, dále pak Česká taneční suita od Pavla Staněka, Koncert pro trubku od Alexandra Arutjunjana, La Quintessenza od Johana de Meije a Bacchus on Blue Ridge od Josepha Horovitze.

Je nám ctí, že jsme mohli vystoupit s tak významnými hudebními osobnostmi, jako jsou právě Selina Ott a Stanislav Vavřinek, a to navíc v rámci jednoho z nejvýznamnějších hudebních festivalů v České republice.

Mezi koncerty proběhla také se Selinou master class pro trumpetisty orchestru, která nabídla účastníkům cenné rady a příležitost ke společnému hraní s touto vynikající umělkyní.

Do budoucna má NDO plány na další velké akce, jako je například červnový zahajovací koncert Mezinárodního festivalu dechových orchestrů v Praze a srpnový zájezd do maďarského Mako.